Hodowla

Od samego początku przewodnią działalnością stadniny jest hodowla koni arabskich oraz małopolskich.

Konie czystej krwi arabskiej są kwintesencją piękna oraz majestatyczności konia. To jedna z podstawowych ras koni gorącokrwistych. Przejmująca jest ich wrażliwość, inteligencja i przywiązanie do człowieka.

Nie można zapominać o koniach rasy małopolskiej, które są rewelacyjnymi końmi wierzchowymi. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i elegancją. Nasza praca a tym samym pasja przyczynia się do walki o utrzymanie tej rasy, ponieważ pogłowie tych wyjątkowych zwierząt spada w alarmującym tempie. W związku z tym uczestniczymy w Programie ochrony zasobów genetycznych koni rasy małopolskiej.

Dbając o jak najlepsze efekty pobieramy najwyższej jakości materiał genetyczny ze znanych i cenionych stadnin jak Janów Podlaski oraz Michałów. Na przestrzeni ostatnich 10 lat wyhodowaliśmy ok. 50 źrebiąt pochodzących ze skojarzenia rodziców o imponujących rodowodach.

Nasza stadnina uczestniczy w championatach organizowanych przez Stadninę Janów Podlaski, Stado Ogierów Białka. Byliśmy również obecni na I Championacie warszawskim koni czystej krwi arabskiej.